برگزاری رقابت‌های کشتی به صورت تیم به تیم نواقصی دارد – سامانه میثاق مهر

دونالد ترامپ بر حمایت خود از رژیم صهیونیستی تأکید کرد/ نتانیاهو به واشنگتن دعوت شد – سامانه میثاق مهر
بهمن 4, 1395
شرایط خرید «کتاب‌های گویا» توسط وزارت ارشاد اعلام شد – سامانه میثاق مهر
بهمن 4, 1395

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی رضا لایق در خصوص برگزاری رقابت‌های کشتی به صورت تیم به تیم اظهار داشت: طرح جدید که در جهت اصلاح الگوی رقابت تیم به تیم، در جلسه پیشین روسای هیئت‌های کشتی مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد، از رقابت‌های نوجوانان قهرمانی کشور در بهمن سال جاری اجرا خواهد شد.
وی ادامه داد: الگوی رقابت تیم به تیم، انگیزه و توجه ویژه‌ای را میان کشورهای متقاضی شرکت، در مسابقات بین‌المللی  در ایران ایجاد کرده، به طوری که یکی از مواردی که کشورها پیش از ارسال دعوت‌نامه مسابقات، برای شرکت در مسابقات بین‌المللی در ایران پیگیری می‌کنند، این است که، آیا برگزاری رقابت‌ها به صورت تیم به تیم خواهد بود؟

لایق افزود: در واقع آنها جدای از جذابیت رقابت تیم به تیم و انگیزه بالایی که در مربیان و کشتی گیران، با ایجاد روحیه تیمی ایجاد می‌کند، به خوبی می‌دانند که حضور در رقابت انفرادی آن هم در میان انبوه کشتی گیران کشورهای صاحب کشتی، برای اکثر کشتی گیران شرکت کننده، یعنی حذف زودهنگام؛ چون کمتر کشتی‌گیری می‌تواند در رقابت‌های انفرادی از گذر مبارزه با چندین کشتی‌گیر برجسته یک کشور صاحب کشتی در یک وزن، پیروز بیرون بیاید. اما رقابت تیم به  تیم، فرصت محک خوردن یک کشتی‌گیر در چند مسابقه کشتی را فراهم می‌کند.

مربی پیشین تیم ملی تصریح کرد: جدای از ویژگی‌های مثبت متعددی که می‌توان برای الگوی رقابت تیم به تیم برشمرد، این الگو نواقصی هم دارد و یکی از آن نواقص این است که الگوی رقابت تیمی، بخشی از رقابت انفرادی میان کشتی‌گیران برتر در هر وزن را، متاثر از نتیجه تیمی کشتی گیران ذی‌ربط، حذف می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: براین اساس طرح برگزاری رقابت‌های تیم به تیم، رتبه بندی انفرادی در هفدهمین سمینار هیئت‌های کشتی استان‌ها مطرح شد. در این طرح کشتی‌گیران برتر هر وزن در انتهای رقابت‌های تیم به تیم، برمبنای تعداد برد بیشتر، مسابقات رده بندی اول- دومی، سوم – چهارمی و پنجم – ششمی را برگزار می‌کنند. یعنی یک کشتی به تعداد کشتی نفرات برتر هر وزن بر اساس تعیین رده بندی انفرادی اضافه می‌شود.

لایق افزود: در این صورت حتی اگر تیم وابسته به یکی از ستاره‌های برجسته در یک وزن، در رتبه‌های پایین جدول قرار بگیرد، اما کشتی گیر ستاره‌اش، در نتایج کشتی‌هایش، تعداد پیروزی بالایی داشته باشد، آن کشتی گیر این شانس را دارد، با سایر ستاره‌های آن وزن، مسابقات رده بندی انفرادی را برگزار کند.

وی اظهار داشت: قرار بود رقابت‌های بین المللی جام تختی هم به همین شیوه تیمی – انفرادی برگزار شود و حتی در دعوت‌نامه ارسالی به کشورها هم این موضوع اعلام شده بود اما به دلیل استقبال بالای تیم‌ها، زمان محدود و فشردگی مسابقات در جلسه هماهنگی تیم‌ها در روز وزن کشی در مشهد اعلام شد، مسابقات صرفا بصورت تیمی برگزار می‌شود.

لایق در پایان خاطرنشان کرد: به هرحال هر حرکت جدیدی، تا تکامل آن حرکت، فراز و نشیب‌های خاص خود را دارد. مهم این است که ضمن پایداری در راه، با دقت مسیر اصلاح و تکامل اجرایی شدن یک اندیشه را دنبال کنیم و طرح تیمی- انفرادی مانند طرح باشگاه‌های جهان که با استقبال چشم‌گیری در دنیای کشتی روبه رو شد، ظرفیت خوبی برای جهانی شدن دارد.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب برگزاری رقابت‌های کشتی به صورت تیم به تیم نواقصی دارد ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]