سامانه دفاعی «تاد» باید هر چه سریعتر در کره‌جنوبی مستقر شود – سامانه میثاق مهر

تصاویر صفحه نخست روزنامه های ۴ بهمن – سامانه میثاق مهر
بهمن 4, 1395
راضی‌ام/ رحمتی در تمرینات فوق‌العاده بود – سامانه میثاق مهر
بهمن 4, 1395

کره جنوبیبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، «هوانگ کیو آن» روز دوشنبه اعلام کرد که سیستم دفاعی ضد موشکی آمریکا هر چه سریعتر باید در خاک کره جنوبی مستقر شود.

پایگاه شبکه خبری «ام‌تی‌وی» گزارش داد که «هوانگ کیو آن» اخیرا در سخنانی اظهار کرده که به علت افزایش  تهدید حمله موشکهای هسته‌ای کره شمالی و همچنین خصومت روزافزون دولت چین، سیستم دفاعی ضد موشکی آمریکایی موسوم به «تاد» هرچه سریعتر باید در خاک کره جنوبی مستقر شود.

وی در جمع خبرنگاران ضمن بیان اینکه هم‌اکنون زمان مناسبی برای گفتگو درباره توقف برنامه‌های هسته‌ای کره شمالی نیست افزود: طی سالهای گذشته کره شمالی توانمندیهای هسته‌ای خود را به شدت گسترش داده و فن‌آوری خود را تا حدی توسعه داده که می‌تواند سلاح هسته‌ای تولید کند.

دولت کره جنوبی و همچنین آمریکا پیش از این نیز اعلام کرده بودند که هدف از استقرار سامانه موشکی «تاد» در کره جنوبی مقابله با توانمدیهای موشکی و هسته‌ای کره شمالی است.

دولت چین اما استدلال می کند استقرار این سامانه دفاعی در کره جنوبی موجب می‌شود که رادار قدرتمند آن تهدیدی برای قلمرو کشور چین است و به همین علت پیش از این از مقامات کره جنوبی خواسته بود که استقرار این سامانه را به تاخیر بیاندازند یا کلا لغو کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب سامانه دفاعی «تاد» باید هر چه سریعتر در کره‌جنوبی مستقر شود ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]