چرا وضعیت قراردادی آتش نشانان تهران با سایر شهرها یکسان نیست؟/ سه پیشنهاد نماینده تهران برای حل این موضوع – سامانه میثاق مهر

تداوم محدودیت های ترافیکی مسیرهای منتهی به پلاسکو – سامانه میثاق مهر
بهمن 4, 1395
ادای احترام مسئولان ارشد قضایی گلستان به آتش نشانان – سامانه میثاق مهر
بهمن 4, 1395

خبرگزاری میزان-گروه سیاسی: “نیروهای آتش نشانی باید در سراسر کشور به لحاظ سازمانی یکپارچه شوند، اینکه نیروهای آتش نشانی در تهران زیر مجموعه شهرداری باشند و در شهرستان ها زیر مجموعه وزارت کشور، این رفتار یک دوگانگی سازمانی است که به هیچ وجه به صلاح کشور نیست.” این جمله ای است که محمد علی وکیلی نماینده تهران و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان گفت.

آتش نشان

{شاید برایتان جالب باشد که بدانید وضعیت قراردادی آتش نشانان تهران با سایر شهرها یکسان نیست؛ کارمندان سازمان آتش نشانی(همه شهرها به  جز تهران) زیر نظر وزارت کشور هستند و نوع قراردادشان کارگری است؛ اما کارمندان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران زیر نظر شهرداری پایتخت هستند و نوع قراردادشان هم کارمندی. با این اوصاف آنها به نوعی کارمند نیمه‌خصوصی-دولتی محسوب می شوند.}

 وکیلی با تاکید بر اینکه عدم تمرکز سازمانی این مجموعه را به هم می ریزد اظهار داشت: ماهیت این کار ایجاد می کند که نیروهای آن از یک ساختار تبعیت کنند، این وضعیت یک اشکال است و باید برای این اشکال چاره اندیشی شود.قابل پذیرش نیست که ما شاهد این دوگانگی باشیم؛ یا باید در قالب پیشنهاد شورای عالی شهرداری ها طرحی را ارائه داد و یا باید از دولت خواست که لایحه ای ارائه دهد و یا اینکه مجلس خودش طرحی را ارائه کند.

نماینده مردم تهران در مجلس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آتش نشانی های کشور یا باید زیر مجموعه شهرداری ها باشند و یا دولت، تا یکپارچه شوند اظهار داشت: تنها در این شرایط است که می توانند یک سازمان مرکزی داشته باشند و ملزم شوند که از یک سازمان مرکزی تبعیت کنند.

وکیلی ادامه داد: قدم بعدی این است که متناسب با سختی کار و ریسکی که در کار آتش نشان ها است خدمات متناسب با سختی کار آنها ارائه شود. 

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه فعلا در قدم اول باید به لحاظ ساختار نسبت به یکپارچه سازی آتش نشانی های کشور اقدام سریع صورت گیرد بیان داشت: امیدوارم در پی این جلسات به یک طرحی برسیم که ایده ای برای حل مسائل آتش نشان ها باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر طرح حل این مسائل از سوی مجلس باشد اشکالاتی دارد و ممکن است دارای اشکال اصل ۷۵ شورای نگهبان باشد، خاطرنشان کرد: اما اگر لایحه دولت و با پیشنهاد شورای عالی استان ها باشد، اشکال آن کمتر و زمینه پذیرش آن بیشتر است.

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص اینکه جای‌گیری نیروهای آتش نشانی در زیر مجموعه وزارت کشور بهتر است یا شهرداری ها، بیان داشت: این موضوع باید بررسی شود تا ببنیم کدام انتخاب به صلاح خود آتش نشان ها و به صلاح کشور است.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب چرا وضعیت قراردادی آتش نشانان تهران با سایر شهرها یکسان نیست؟/ سه پیشنهاد نماینده تهران برای حل این موضوع ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]