افزایش ۲ برابری اوج بار مصرف صنایع کشور در سال جاری – سامانه میثاق مهر

اعلام جزئیات اختتامیه دومین سوگواره عبرات/ تقدیر از دو شرکت کننده هنرمند – سامانه میثاق مهر
بهمن 5, 1395
معرفی ۸ ایده برتر در نخستین ایده بازار لوازم بهداشتی و آرایشی – سامانه میثاق مهر
بهمن 5, 1395

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، میزان پیک مبادلات برق شبانه‌روزی در ده ماهه گذشته با کشورهای همسایه به ۹۰۵ هزار و ۵۹۶ مگاوات رسید.

بر اساس این گزارش، از میزان کل مبادلات برق نزدیک به ۵۹۹ هزار و ۲۸۰ مگاوات به کشورهای همسایه صادر و حدود ۳۰۶ هزار و ۳۱۶ مگاوات برق وارد شده است.

همچنین مجموع میزان پیک مصرف صنایع در این بازه زمانی و به صورت شبانه روزی برابر با ۲ میلیون و ۳۴۷ هزار و ۴۰۵ مگاوات بوده است.

گزارش ها حاکی از این است، بیشترین اوج بار مصرفی برق در بخش صنایع در روز ۷ خرداد ماه سال جاری بوده که عدد ۴ هزار و ۷۳۳ مگاوات مصرف را ثبت کرده است.

کمترین پیک بار مصرف صنایع نیز در روز ۴ فروردین ماه اتفاق افتاده که رکورد آن برابر با ۲ هزار و ۹۶۲ مگاوات بوده است.

گفتنی است، افزایش میزان بار مصرفی صنایع در سال جاری زمانی بهتر خود را نشان می دهد که به گزارش سال گذشته شرکت مدیریت شبکه برق ایران برای پیک بار مصرف بخش صنایع در ۲۱ سال گذشته منتهی به سال ۹۴ مراجعه شود، بر اساس این گزارش، بیشترین پیک بار مصرف برق صنایع در این بازه زمانی، در سال ۹۱ با ثبت رکورد ۲ هزار و ۸۹۶ مگاوات اتفاق افتاده است؛ بنابراین می‌توان گفت کمترین پیک بار مصرف صنایع در سال جاری، ۶۶ مگاوات نسبت به ۲۱ سال گذشته منتهی به سال ۹۴، افزایش یافته است.

همچنین، مقایسه پیک بار مصرف صنایع در ۲۱ سال گذشته منتهی به سال ۹۴ با سال جاری نشان می‌دهد که پیک بار مصرفی صنایع در سال جاری بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ مگاوات نسبت به پیک بار مصرفی در ۲۱ سال گذشته منتهی به سال ۹۴، افزایش داشته است. بنابراین، این مسأله نشان می‌دهد که رونق بخش صنایع در سال جاری در مقایسه با سال‌های گذشته حدود ۲ برابر رشد داشته است.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب افزایش ۲ برابری اوج بار مصرف صنایع کشور در سال جاری ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]