صلح وسازش ۵۸ درصدی در پرونده‌های قلعه گنج – سامانه میثاق مهر

ساختمان های مشابه پلاسکو شناسایی می شوند/ایجاد محلی موقت برای کسبه – سامانه میثاق مهر
بهمن 5, 1395
اهانت ربع پهلوی به شهدای حادثه پلاسکو+عکس – سامانه میثاق مهر
بهمن 5, 1395

به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، یدالله موحد رئیس کل دادگستری کرمان در دیدار با مسوولان، سران طوایف و ریش سفیدان شهرستان شهرستان قلعه گنج گفت:۵۸درصد پرونده‌های قابل مصالحه در شوراهای حل اختلاف شهرستان قلعه گنج به صلح وسازش منجر شده است. 

وی اظهار داشت: طی ۹ماه گذشته هزار و ۷۱۲ فقره  پرونده  وارد شورهای حل اختلاف این شهرستان شده است.

موحد ایجاد صلح وسازش را امری ارزشمند و خداپسندانه دانست و افزود: طی ۹ماه ی گذشته هزار و ۱۵۵فقره پرونده قابل صلح وسازش به شعب شوراهای حل اختلاف قلعه گنج وارد شده است که از این تعداد ۶۶۵پرونده به صلح وسازش انجامیده است.

این مقام ارشد قضائی استان کرمان با اشاره به اینکه یکی از وظایف  حاکمیت استقرار امنیت و عدالت است،اظهار داشت: دستگاه قضائی با تمام توان در جهت تحقق عدالت وامنیت در جامعه تلاش می کند وبا کسانی که امنیت وآرامش مردم را برهم می زنند با قاطعیت و جدیت برخورد خواهد کرد.

رئیس شورای قضایی استان کرمان با بیان اینکه امنیت بستر و زیرساخت اقدامات فرهنگی اقتصادی و غیره… در جامعه است تصریح کرد: سیستم قضایی با دقت مباحث امنیتی را رصد می کند و اجازه نخواهیم داد افراد شرور  احساس آرامش کنند. 

وی گفت: ارایه و توسعه خدمات قضایی در مناطق جنوب و محروم استان کرمان یکی از دغدغه های مدیریت دادگستری استان است واقدامات خوبی از سوی  قوه قضاییه برای توسعه دستگاه قضایی در مناطق محروم و جنوب و شرق استان در حال انجام است.

این مقام قضایی در استان کرمان رویکرد دستگاه قضایی استان را جذب بومی قاضی برای مناطق محروم برشمرد وافزود : ازتحصیل کرده های مناطق محروم برای تکمیل کادر قضایی واداری همان مناطق استفاده خواهد شد.

انتهای پیام/ 

[ad_2]

مطلب صلح وسازش ۵۸ درصدی در پرونده‌های قلعه گنج ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]