نباید نسبت به تخریب محیط زیست بی‎تفاوت بود – سامانه میثاق مهر

تقاضای مساعدت در پرونده نرگس کرباسی – سامانه میثاق مهر
بهمن 5, 1395
تیراندازی به گشتی اسرائیل در مرزهای لبنان – سامانه میثاق مهر
بهمن 5, 1395

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی دادگستری گیلان  نشست شورای حفظ حقوق بیت المال  به ریاست احمد سیاوش پور ، رئیس کل دادگستری استان گیلان برگزار شد.

در ابتدای این نشست  سیاوش پور رئیس کل دادگستری استان با طرح این سوال که چه مقدار توازن میان خسارتی که به بیت المال می رسد و  هزینه ای که برای  پیشگیری  از آن  صرف می شود وجود دارد تصریح کرد: باید تفکر مسئولین نسبت به جنگلها تغییر کند.

رئیس شورای  قضایی استان  با تاکید بر اینکه باید فرهنگ سازی مناسب  در این زمینه در جامعه صورت بگیرد گفت:  مردم  با اطلاع رسانی درست باید بیاموزند که وجود جنگل چه منافعی برای آنان در بر دارد و در این صورت خودشان محافظان اصلی جنگلها خواهند بود.

وی در ادامه  با اشاره به اینکه دستگاه قضایی هیچ وقت مانع توسعه نبوده و نخواهد بود اظهار داشت:  اشتغال در استان باید  گسترش یابد زیرا در این صورت جرم و جنایت نیز کمتر شده و آمار پرونده های قضایی کاهش می یابد اما   نسبت به تخریب محیط زیست نیز نباید بی تفاوت بود.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال  توسعه پایدار و حفظ بیت المال را  با یکدیگر متوازن خواند و افزود:  خداوند زمین را برای بهره برداری مردم ایجاد کرده است  و  آنان نیزباید ضمن استفاده در حفظ محیط زیست  از هیچ کوششی فروگزار نکنند.

این مقام ارشد قضایی در پایان با بیان اینکه امروزه در کشورهای توسعه یافته  با استفاده از تصویربرداری  حفاظت از جنگلها امری  ممکن شده است  ابراز داشت: باتوجه  به اینکه درکشور ما تاکنون  قدمی در این راستا برداشته نشده است  شایسته است که مسئولین  با همفکری واعتقادراسخ دراین امرمهم مشارکت داشته باشند.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب نباید نسبت به تخریب محیط زیست بی‎تفاوت بود ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]