آخرین وصایای شهید مدافع حرم عراقی؛ حلالمان کنید+عکس – سامانه میثاق مهر

داوری در تسهیل موانع اقتصادی نقش کلیدی ایفا می‌کند – سامانه میثاق مهر
بهمن 6, 1395
حل بحران “کشمیر” درگرو عزم دهلی نو و اسلام آباد است – سامانه میثاق مهر
بهمن 6, 1395

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از تسنیم، شهید علی جعفر جری یکی از شهدای مقاومت در عراق است که پیش از شهادت بخشی از وصیت خود را مقابل دوربین اعلام می‌کند. متن وصیت این شهید مقاومت اسلامی حشد الشعبی عراق و عضو مقاومت اسلامی جنبش النجباء در ادامه می‌آید:

«به شیعیان حضرت علی(ع)، حشد الشعبی و ارتش دلاور عراق که این مناطق را آزاد کردند، سلام می‌کنم. به دلیل دفاع از وطن، مقدسات خانواده‌ها و سرزمین‌ها از همه آنان تشکر می‌کنم. جهاد همه ما به خاطر فتوای مرجعیت بود. جهادی که همه را به هم نزدیک کرد. از خانواده‌های عراقی می‌خواهم که فرزندانشان را برای جهاد راهی کنند که این جهاد، جهاد بزرگی است. من قبل از اینکه به نجباء بیایم، در کتائب سیدالشهدا(ع) بودم. در آنجا، در نبرد تپه «ابوجراد» وارد «صینیه» شدیم و نصفش را آزاد کردیم. سپس داعش وارد آنجا شد و ما از آن منطقه خارج شدیم. بعد از آن به نجباء پیوستم. در نجباء، در نخستین نبردی که وارد آن شدیم. منطقه «خیر السلامه» بود که پیروز نبرد بودیم. حلالمان کنید.»

آخرین وصایای شهید مدافع حرم عراقی؛ حلالمان کنید

«مقاومت اسلامی نُجَباء» گروهی اسلامی ـ جهادی و مرکز آن در عراق است که به اصول اسلامی و ارزش‌های آن باور داشته و معتقد به حاکمیت مطلق اسلام بوده و با هدف دفاع از تمامیت ارضی، صیانت از حرم‌های اهل‌بیت(ع) و حفاظت از حریم مردم مظلوم عراق و بعدها سوریه تشکیل شده است. نام این گروه از “خطبه حضرت زینب کبری(س) در شام” الهام گرفته شده است: «…ألا فالعجب کل العجب لقتل حزب الله النُجَباء بحزب الشیطان الطلقاء…».

نُجَباء در سال ۲۰۰۴ میلادی گروه مقاومت ساده‌ای بود که سال‌ها قبل با شمار محدودی از نخبگان انقلابی آغاز به کار کرد تا اینکه گسترش یافت و اکنون ده‌ها هزار رزمنده را در مناطق مختلف عراق تحت فرمان قرار داده است. این گروه مقاومت اسلامی در همۀ زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، رسانه‌ای و سیاسی نیز فعالیت دارد. دبیرکل نُجَباء، حجت‌الاسلام والمسلمین «اکرم الکعبی» است که پس از مسئولیت‌های متعدد جهادی، تشکیلات نظامی دیگری به نام نُجَباء را با جذب رزمندگان شجاع و دلیر عراقی ــ که سال‌های سال، قبل و بعد از سقوط «صدام حسین» دیکتاتور معدوم، سوابق جهادی فراوانی از خود به نمایش گذاشته بودند ــ تأسیس کرد. نام کامل این تشکّل “حرکه حزب الله النُجَباء” است که در اکثر رسانه‌های انگلیسی زبان دنیا به Hezbollah Al-Nujaba شهرت یافته است.

/انتهای پیام/

خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می شود.

[ad_2]

مطلب آخرین وصایای شهید مدافع حرم عراقی؛ حلالمان کنید+عکس ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]