انجام ۵۲ هزار ابلاغیه الکترونیکی در دادگستری ظرف یک ماه گذشته – سامانه میثاق مهر
بهمن 6, 1395
داعش مناطق مسکونی غرب موصل را بمباران کرد+ تصاویر – سامانه میثاق مهر
بهمن 6, 1395

استفاده از وی.پی.ان در چین ممنوع شدبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از ایرنا، دولت چین اعلام کرده است که تمامی شرکت هایی که چنین خدماتی ارایه می کرده اند باید از این پس مجوزهای لازم را دریافت کنند در غیر این صورت این اقدام آنها جرم تلقی می شود.

به طور حتم ایجاد این ممنوعیت و استفاده از «وی.پی.ان» و فیلترشکن هایی که شرکت های چینی ارایه خواهند کرد بخصوص برای شمار زیادی از خارجیانی که در این کشور زندگی می کنند و به شبکه های بین المللی نیاز دارند، مشکلات زیادی ایجاد خواهد کرد.

وزارت صنعت و فناوری اطلاع رسانی چین امروز در بیانیه ای خاطرنشان کرده است که استفاده از «وی.پی.ان» و شبکه های مرتبط با فیلترشکن باید به تصویب دولت برسد و استفاده آن بدون داشتن مجوز مجاز نیست.

روزنامه «ساوت چاینا» از هنگ کنگ نیز امروز با بازتاب دادن این خبر، گزارش کرده که مقررات جدید برای جلوگیری و پاکسازی ارتباطات اینترنتی و برای جلوگیری از دسترسی به شبکه مجازی خصوصی است که از این هفته به اجرا گذاشته شده است.

چین دسترسی به شبکه های فیلترشکن و مجازی را برای دسترسی به وبسایت های خارجی در سال گذشته نیز دچار مشکل کرد و بخصوص در زمان برگزاری اجلاس بزرگ سراسری کنگره ملی خلق در ماه مارس این محدودیت ها و ممنوعیت ها بیشتر می شود.

انتشار این خبر در حالی صورت می گیرد که وزارت دارایی چین امروز از راه اندازی صندوق ویژه سرمایه گذاری اینترنت این کشور با هدف کمک به شرکت ها، موسسات و بخش های مختلف برای پیشبرد و توسعه شبکه اینترنت و فضای مجازی با سرمایه اولیه ۱۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار خبر داده بود.

نشریه هنگ کنگی می نویسد: هنوز معلوم نیست ممنوعیت ها تا چه اندازه وسیع خواهد بود و اینکه آیا این موضوع شرکت ها و مشتریان خصوصی را نیز دچار مشکل خواهد کرد یا خیر.

این رسانه خاطر نشان می کند که «شی جین پینگ» رییس جمهوری خلق چین تنها چند روز قبل در اجلاس جهانی اقتصادی داووس در سوییس گفت که کشورش از جهانی شدن حمایت می کند.

او افزود که ما تلاش ها برای جهانی شدن و ارتباطات بیشتر را دو چندان کرده و همه تلاش خود را برای رشد جهانی بکار گیریم.

ساوت چاینا از دولت های کوبا، بحرین، ویتنام، روسیه، مصر و ترکیه به عنوان کشورهایی نام برده است که در کنار چین در زمینه اخلال در ارتباطات اینترنتی فعال هستند.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب استفاده از وی.پی.ان در چین ممنوع شد ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]