ترامپ سربازان آمریکا در افغانستان را افزایش می‌دهد – سامانه میثاق مهر

هرکسی لیاقت پوشیدن تیم صنعت نفت آبادان را ندارد – سامانه میثاق مهر
بهمن 6, 1395
واکنش رئیس فدراسیون فوتبال به محرومیت استقلال – سامانه میثاق مهر
بهمن 6, 1395

حضور نظامی آمریکا در افغانستان

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان به نقل از فاکس نیوز، مقامات افغانستان اعلام کردند که دونالد ترامپ در مکالمه تلفنی خود با «اشرف غنی» گفته است که افزایش سربازان آمریکا در افغانستان را در نظر می‌گیرد.

مقامات افغانستان می‌گویند که ترامپ طی یک مکالمه تلفنی در ماه دسامبر با اشرف غنی رئیس جمهور این کشور گفت وگو کرده و گفته است که افزایش حضور نظامی در افغانستان را بررسی می‌کند.

در این مکالمه تلفنی دو طرف در مورد وضعیت امنیتی افغانستان، رابطه با پاکستان و نیز لزوم افزایش سربازان آمریکایی در افغانستان، مذاکره کرده‌اند.

یک مقام افغان در این باره گفت: در تماس تلفنی روسای جمهور آمریکا و افغانستان، ترامپ گفته است که قطعا به حمایت آمریکا از نیروهای امنیتی افغانستان ادامه داده و پس از ارزیابی، نیروهای آمریکایی در این کشور را افزایش خواهد داد.

میراث پیچیده‌ و دشواری در مورد افغانستان برای ترامپ بر جای مانده و وی که طرحی در مورد افغانستان برنامه‌ریزی نکرده است، می‌تواند اوضاع امنیتی در افغانستان را حل کند و یا دخالت در جنگی را که ۱۵ سال از آن می‌گذرد افزایش دهد.

یکی از مقامات آمریکایی در این باره گفته است: به طور کلی احتمال دارد که ترامپ سربازان آمریکایی حاضر در افغانستان را افزایش دهد اما در حال حاضر این امر از اولویت‌های «جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا نیست.

با توجه به آمار پنتاگون در حال حاضرر حدود ۸ هزار و چهارصد سرباز آمریکایی در افغانستان حضور دارند.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب ترامپ سربازان آمریکا در افغانستان را افزایش می‌دهد ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]