حقوق یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان برای کارگران بیمه نشده پلاسکو/ فروشگاه‌های قدس خراسان و مولوی اولویت اسکان کسبه پلاسکو – سامانه میثاق مهر

تحلیل بازار بورس در برنامه این هفته “چوب خط” شبکه افق – سامانه میثاق مهر
بهمن 6, 1395
منزل آتش نشان شهید حادثه پلاسکو "علی امینی" – سامانه میثاق مهر
بهمن 6, 1395

علی فاضلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان گفت: در جلسه اخیر وزرای دولت که به ریاست محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور برگزار شد مقرر شد تا به کارگران ساختمان پلاسکو که بیمه نبوده‌اند به مدت ۴ ماه حقوق بیکاری پرداخت شود.  
 
وی در ادامه بیان کرد: این دسته از کارگران با معرفی اتحادیه‌های مربوطه به سازمان تأمین اجتماعی حداقل حقوق و دستمزد بیکاری را به مبلغ یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد.  
 
رئیس اتاق اصناف ایران همچنین در مورد اسکان موقت کسبه ساختمان پلاسکو گفت: سه فروشگاه قدس مولوی، میدان خراسان و زرتشت توسط بنیاد مستضعفان برای اسکان موقت این کسبه پیشنهاد شده است.
 
فاضلی اظهار کرد: همین الان هیاتی متشکل از نمایندگان اتحادیه‌ها، بنیاد مستضعفان، استانداری برای بازدید از فروشگاه‌های مذکور مراجعه کرده‌اند و در صورت تأیید اتحادیه‌ها این مکان‌ها در اختیار کسبه برای اسکان موقت قرار خواهد گرفت.
 
رئیس اتاق اصناف در پاسخ به این سوال که ظاهرا کسبه تمایلی برای اسکان در این مکان‌ها ندارند و بیشتر تمایل آنها مستقر شدن در مکانی در خیابان جمهوری است، گفت: اعضا اتحادیه‌ها در این مورد تصمیم‌گیرنده نیستند.
 
وی در ادامه افزود: بنیاد مستضعفان اعلام کرده است که ظرف ۲ سال ساختمان تخریب شده پلاسکو را نوسازی می‌کند و تا زمان تحویل ساختمان و واحدهای جدید مکان‌های پیشنهادی را به صورت رایگان در اختیار کسبه قرار می‌دهد.  
 
فاضلی تصریح کرد: دو فروشگاه قدس مولوی و میدان خراسان در اولویت اسکان قرار دارند.  
 
رئیس اتاق اصناف ایران در مورد برآورد خسارت‌ها توضیح داد: هنوز رقم جدیدی از خسارت را برآورد نکرده‌ایم و برآورد اولیه ما از خسارت‌ها فعلا همان هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است.  
 
وی در پاسخ به این سؤال که براساس برآورد اولیه شما حدود هزار میلیارد تومان ارزش ساختمان و حدود ۵۰۰ میلیارد تومان ارزش کالاهای از بین رفته بوده است اما اکثر کسبه اعلام می‌کنند که حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان کالا در واحد تجاری‌اشان از بین رفته است، در پایان خاطر نشان کرد: این کار  نیازمند تشخیص کارشناس است و فعلا نمی‌توان براساس ادعا‌های مطرح شده نتیجه‌ای از میزان خسارت اعلام کرد.  
 
انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب حقوق یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان برای کارگران بیمه نشده پلاسکو/ فروشگاه‌های قدس خراسان و مولوی اولویت اسکان کسبه پلاسکو ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]