داوری در تسهیل موانع اقتصادی نقش کلیدی ایفا می‌کند – سامانه میثاق مهر

کارکنان ارتش با چه مشکلات معیشتی روبرو هستند/ تدبیر آجا برای حل مشکل مسکن ارتشی ها چیست؟ – سامانه میثاق مهر
بهمن 6, 1395
آخرین وصایای شهید مدافع حرم عراقی؛ حلالمان کنید+عکس – سامانه میثاق مهر
بهمن 6, 1395

به گزارش  خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، مهدی امیری اصفهانی قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در کارگاه آموزشی آشنایی با اصول داوری سازمانی در صنایع و اصناف که به همت معاونت اجتماعی دادگستری و اتاق بازرگانی ایران و خراسان برگزار شد، گفت: اکنون در شرایطی هستیم که بی توجهی به اقتصاد، کیان انقلاب اسلامی را به خطر خواهد انداخت. چون اقتصاد ارتباط مستقیم با رفاه جامعه دارد و از این حیث قوه قضائیه مکلف است از هر چیزی که مربوط به حقوق عمومی و رفاه اجتماعی می‌شود صیانت کند.

وی اظهار کرد: قوه قضائیه از شرایط قانونی برای استیفای حقوق جامعه و احیاء شرایط تولید حمایت و در جهت رفع موانع تولید گام بر می‌دارد.

این مقام مسئول درباره نقش داوری در خصوص رفع موانع تولید و کاهش پرونده‌های قضایی اظهار کرد: داوری در تسهیل موانع اقتصادی نقش بسیار کلیدی را ایفا می‌کند و می‌تواند شرایط بهتری را برای فعالیت‌ها فراهم کند. زیرا در فرایندهای رسیدگی، برخی از موانع بسیار سخت و دشوار است ولیکن داوری می‌تواند بسیاری از موانع موجود را از میان بردارد.

امیری اصفهانی، ضرورت استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشور در خصوص رفع موانع تولید را یادآور شد و گفت: در شرایط فعلی کشور نقشه آمایش تولید به وجود نیامده و حتی بسیاری از رفتار مدیران متعارض است و این رفتارها از موانع اصلی تولید به حساب می‌آید.

قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه در پایان یادآور شد: رابطه انکار ناپذیری میان داوری و صنعت وجود دارد و امیدواریم عرصه داوری مورد غفلت قرار نگیرد.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب داوری در تسهیل موانع اقتصادی نقش کلیدی ایفا می‌کند ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]