شبکه “نور العرب” با محوریت تقریب ادیان تاسیس شد – سامانه میثاق مهر

قلعه‌نویی دست به دامن پزشک استقلال شد – سامانه میثاق مهر
بهمن 6, 1395
کریدور سبز گمرکی وارد مرحله اجرای آزمایشی شد – سامانه میثاق مهر
بهمن 6, 1395

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، مجموعه رسانه‌ای « تله لومیر » که دارای ده شبکه تلویزیونی، از جمله شبکه نور سات می‌باشد، یک مجموعه مسیحی است که مدیران آن برآن هستند این شبکه ها، بر گفتگوی ادیان و فرهنگ‌ها و تمدن‌ها تأکید دارند.

حامی مالی این مجموعه، شخصی به نام «نور» است که یک کشیش مسیحی است. این شبکه رسماً اعلام می کند که مورد حمایت شورای پاتریارک‌ها و اسقف ‌های کاتولیک است و بنابر شواهد، این شبکه به مرجعیت عالی مسیحیان مارونی لبنان ” در بکرکی” وابستگی دارد.

یکی از چهره‌های رسانه‌ای که دراین شبکه فعالیت دارد و برنامه‌هایی را در برخی شبکه‌ها اجرا می‌کند، خانم مارلن دیاب می‌باشد که از فعالان سیاسی و حقوقی در لبنان و جهان عرب، به ویژه در جامعه کشورهای عربی، اتحادیه وکلای دادگستری و عرب و نهاد‌های دیگر است.

اخیراً شبکه نورالعرب با مدیریت خانم مارلن دیاب درحال راه اندازی است و مدتی است که پخش آزمایشی شش ساعته خود را آغاز کرده و قرار است که طی مراسمی رسماً در تاریخ دوم فوریه۲۰۱۷ آغاز به کار کند.

مؤسسان این شبکه تأکید دارند که نورالعرب یک شبکه ماهواره‌ای عربی مستقل ، غیر سیاسی، غیر تجاری و غیر فرقه‌ای است که از ترویج خشونت، اباحگری و آگهی‌های تجاری خودداری می‌کند و دریچه‌ جهان شرق به سوی غرب است.

به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در بیروت، اهتمام به حقوق بشر، محیط زیست، صلح و…. از جمله رویکردهای این تلویزیون اعلام شده است که مخاطبان آن، عرب‌های پراکنده در سراسر جهان هستند. این شبکه روی ماهواره نایل‌ست طول موج۱۲۶۰۴ عمودی برنامه‌های خود را پخش خواهد کرد و مقر آن در بیروت پایتخت لبنان می‌باشد.

روی جلد بروشور منتشر شده از این شبکه تصویری به چاپ رسیده که آمیزه‌ای از مسجد و کلیسا را نمایش می‌دهد که جالب توجه است.
 
انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب شبکه “نور العرب” با محوریت تقریب ادیان تاسیس شد ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]