شعر منتشر نشده از آیت‌الله خسروشاهی در مدح امام رضا(ع) – سامانه میثاق مهر

یوونتوس همچنان در تلاش است قرارداد دیبالا را تمدید کند – سامانه میثاق مهر
بهمن 6, 1395
نام ۲۱ بانک در لیست ۱۰۰ شرکت برتر/ رشد بانک‌ها در سال مالی ۹۴ – سامانه میثاق مهر
بهمن 6, 1395

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، آیت‌الله سیدابراهیم خسروشاهی مشهور به «سید العلما»‌ روز یکشنبه دوم بهمن‌ماه، در سن ۹۲ سالگی دار فانی را وداع گفت و پیکر مطهرش در حرم حضرت عبدالعظیم(ع) به خاک سپرده شد. رهبر معظم انقلاب در پیامی درگذشت «عالم پارسا» و «سالک الی الله»، مرحوم آیت‌‌الله آقای حاج سید ابراهیم خسروشاهی رضوان‌الله‌علیه را تسلیت گفتند.
 
وی در سال ۱۳۰۳ در کرمانشاه به دنیا آمد و در محضر شیخ عباس تهرانی درس اخلاق را فرا گرفت. وی از شاگردان برجسته علامه طباطبایی و امام خمینی(ره) است. حضرت امام(ره) در نامه‌ای به آیت‌الله خسروشاهی از وی با عنوان «سید العلما» یاد کرده‌اند.
 
آیت‌الله خسروشاهی در آذر ماه ۱۳۸۸ به عنوان نخستین پیشکسوت حوزه‌های علمیه تهران تقدیر و کتاب زندگی‌نامه‌اش تحت عنوان «شرح حال خلوت‌نشین» رونمایی شد.  این عالم پارسا شاگردان بسیاری را در مدارس مختلف از جمله مدرسه مروی با مباحث دینی و اسلامی آشنا کرده است.
 
این عالم پارسا خسروشاهی علاقه بسیاری به زیارت مشهدالرضا(ع) داشت و با وجود کهولت سن، خود را مقید به زیارت مزار امام هشتم می‌دانست. ایشان در آخرین سفر خود  به  مشهد در تابستان امسال، دچار سانحه شد و به دلیل شکستگی از ناحیه پا، مدتی را نیز در بیمارستان رضوی بستری بود.
 
آیت‌الله خسروشاهی از طبع شعری نیز برخوردار بود و ابیاتی در توصیه به زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) دارد که آن را با بیتی از حافظ تضمین کرده است:
 
ای دل اگر رضای خدا طالبی، بیا
 
در طوس کن زیارت فرزند مصطفی
 
گر در خیال قبر حسینی به کربلا
«قبر امام هشتم و سلطان دین رضا
 
از جان ببوس و بر در آن بارگاه باش»
 
 
انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب شعر منتشر نشده از آیت‌الله خسروشاهی در مدح امام رضا(ع) ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]