۳۰ درصد اعتبارات عمرانی کل کشور استانی شد – سامانه میثاق مهر

نصب تندیس شهدای آتش نشان در چهارراه استانبول – سامانه میثاق مهر
بهمن 6, 1395
رسیدگی به مشکلات حوقی و قضایی ۱۱۲ نفر از شهروندان گیلانی – سامانه میثاق مهر
بهمن 6, 1395

عبدالمحمدزاهدی

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، عبدالمحمد زاهدی در بیست‌ویکمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس و مسئولان استان در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، با تشکر از همه نمایندگان مجلس به دلیل افزایش اعتبارات عمرانی استانی اظهار داشت: ۳۰ دصد اعتبارات عمرانی کل کشور استانی شد که قبلاً ۱۱ درصد بود.

وی با بیای اینکه یکی از مشکلات اساسی در استان کردستان کمبود زمین است گفت: خیلی باید در این موارد دقت کنیم و در کمیسیون ماده ۲۱ خیلی تسهیل‌گری‌ها نیز انجام شده است.

استاندار کردستان با اشاره به پرونده‌ها و نامه‌های ارسالی به تهران تصریح کرد: برای پیگیری یک نامه باید خودمان به تهران برویم و بنده بارها برای گرفتن یک امضا و دستور شخصاً پشت در دولت رفته‌ام و پایین بودن اختیارات استان‌ها مشکل مهمی است که برخی از آنها حل شده اما مشکلات اساسی را هنوز حل نکردند.

وی با اشاره به مشکلات زمین دیواندره گفت: نمی‌خواستم به صورت مصداقی مطرح کنم اما آن فرد سرمایه‌گذار برای همان زمین دیواندره اصلاً طرحی ارائه نداد و همچنین مشکلاتی را هم داریم.

زاهدی افزود: ما در حال حاضر برای زمین منابع طبیعی که سند دارد و تحویل شرکت شهرک‌های صنعتی داده شده باید برای معارضی که هیچ مدرک و حق قانونی ندارد مجبوریم پول پرداخت کنیم تا در آنجا فریاد نزند و نیاز است همه کمک کنیم تا این مشکلات برطرف شود.

وی با اشاره به مرز باشماق مریوان و سیران‌بند بانه اظهار کرد: زمانی که اعتبارات شهرستانی تقسیم می‌کنیم اگر بخواهیم به کل مشکلات مرز باشماق برسیم باید کل اعتبارات مریوان را به آنجا اختصاص بدهیم چون ساماندهی و رفع مشکلات این دو مرز به اعتبارات زیادی نیاز دارد.

استاندار کردستان گفت: قبلا ردیف خاص اعتباری وجود داشت و برای مشکلات مرز سیران‌بند نیز باید با حضور مدیران مربوطه جلسه‌ای اختصاصی برگزار شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب ۳۰ درصد اعتبارات عمرانی کل کشور استانی شد ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]