ادامه تحصن مردم بحرین در مقابل منزل آیت‌الله عیسی قاسم – سامانه میثاق مهر

شیوع تب زرد در برزیل – سامانه میثاق مهر
بهمن 7, 1395
توافق میلان و واتفورد برای انتقال نیانگ – سامانه میثاق مهر
بهمن 7, 1395

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان به نقل از العالم؛ بحرینی ها برای دویست و نوزدهمین روز به تحصن خود در مقابل منزل آیت الله شیخ عیسی قاسم در منطقه الدراز در غرب منامه پایتخت بحرین، ادامه می دهند.

با گذشت یک هفته از جنایت رژیم بحرین در اعدام سه جوان، اعتراض جنبش های مردمی در محکومیت این جنایت و ابراز انزجار از آن در مناطق مختلف بحرین ادامه دارد.

بحرینی ها در تظاهراتی گسترده، بر ضرورت محاکمه آنهایی که در کشتن مردم و شکنجه زندانیان در زندانهای رژیم دست دارند تاکید کردند، این در حالی است که آنها (مردم بحرین) از سکوت شرم آور بین المللی نسبت به نقض های آشکار و پیاپی حکومت علیه ملت بحرین ابراز تعجب کردند.

در منطقه الدراز، بحرینی ها همچنان به تحصن در مقابل منزل آیت الله شیخ عیسی قاسم پایبند هستند. آنها همچنین جنایت اعدام سه فعال سیاسی بازداشت شده را به شدت محکوم کردند.

تحصن کنندگان تصمیم رژیم را مبنی بر سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم به سبب اتهاماتی بی پایه و اساس، محکوم کردند و خواستار شکستن محاصره منطقه الدراز شدند که بیش از شش ماه است ادامه دارد. تحصن کنندگان همچنین تاکید کردند که ظلم مذهبی رژیم در مقابل اصرار ملت بر رسیدن به خواسته هایش، هیچ سودی نخواهد داشت.

صحنه سرکوب رژیم نیز روز به روز شدیدتر می شود و گلوله های ساچمه ای و بمبهای گازی سمی، سلاح رژیم در سرکوب تظاهرکنندگان مسالمت آمیز است.

از سوی دیگر، سازمان عفو بین الملل، از به تعویق انداختن محاکمه نبیل رجب رئیس مرکز حقوق بشر بحرین برای ششمین بار متوالی انتقاد کرد. این سازمان تاکید کرد که هدف از تعویق محاکمه رجب اضافه کردن، اعمال مجازات دیگری علیه وی بر پایه فعالیتهای مسالمت آمیزش است.  سازمان عفو بین الملل یاد آور شد ممانعت رژیم از آزاد کردن وی، با وجود دستور دادگاه (بر آزادی وی) نشاندهنده آن است که این موضوع بخشی از یک راهبرد عمدی در اعمال ظلم بیشتر علیه نبیل رجب است.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب ادامه تحصن مردم بحرین در مقابل منزل آیت‌الله عیسی قاسم ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]