ایران ۲۶ مهاجر غیرقانونی “پاکستانی” را تحویل این کشور داد – سامانه میثاق مهر

میوه چگونه به کمک سیگاری ها می آید؟ – سامانه میثاق مهر
بهمن 7, 1395
سال گذشته پیشنهاد بارسلونا را رد کردیم – سامانه میثاق مهر
بهمن 7, 1395

ایران 26 مهاجر غیرقانونی به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان، رادیو دولتی پاکستان روز چهارشنبه با انتشار این خبر، اعلام کرد: مهاجران بازداشت شده از طریق منطقه مرزی تفتان (هم مرز با شهر میرجاوه در ایران) به نیروهای مرزبانی پاکستان تحویل داده شدند.

گزارش رسانه پاکستانی حاکی است که اتباع یادشده، کارگرانی هستند که به دلیل نداشتن مدارک مربوط به مهاجرت، در ایران دستگیر شده و برخی از آنان نیز قصد عبور از مسیر ایران برای ورود غیرقانونی به ترکیه و از آنجا نیز قصد ورود به سایر کشورهای اروپایی را داشتند.

مهاجرت غیرقانونی اتباع پاکستانی به ایران که موضوع تازه ای نیست، همواره مشکلاتی را برای دو کشور ایجاد کرده و گاهی مهاجرت های غیرقانونی از مسیرهای خطرناک و با وسیله هایی غیرایمن، سبب شده است تا این افراد جان خود را از دست بدهند.

همه ساله تعداد زیادی از اتباع پاکستان که سعی می کنند بطور غیرقانونی وارد ایران شوند، از سوی نیروهای مرزبان ایران دستگیر و اغلب به کشورشان بازگردانده می شوند.
این رویداد تقریبا هر ماه و گاهی چند بار در طول یک ماه اتفاق می افتد.

بیکاری و مشکلات اقتصادی در پاکستان از مهم ترین دلایل مهاجرت های غیرقانونی اتباع این کشور محسوب می شود.

این مهاجران غیرقانونی پس از ورود به ایران، معمولا سعی می کنند تا خود را به مرز ترکیه برسانند و از طریق ورود غیرقانونی به ترکیه و سپس یونان، خود را به اروپا برسانند اما در بیشتر موارد در خاک ایران یا ترکیه گرفتار نیروهای مرزبان و پلیس می شوند.
 
انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب ایران ۲۶ مهاجر غیرقانونی “پاکستانی” را تحویل این کشور داد ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]