دانشجویان و دانشگاه‌های مسلمان زبان گویای اسلام واقعی در برابر افراط گرایی باشند – سامانه میثاق مهر

پیکر آتش نشان تفحص شده بر دوش فرشتگان نجات + تصاویر – سامانه میثاق مهر
بهمن 7, 1395
راه اندازی یک شعبه عمومی جزایی در دادگستری شهرستان برخوار – سامانه میثاق مهر
بهمن 7, 1395

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ دکتر کاظم جلالی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و مالی، عبدالرضا عزیزی نماینده مردم شیروان، سید مصطفی ذوالقدر نماینده مردم میناب، رضایی سرپرست سفارت ایران در جمهوری مالی و هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران که جهت حضور در دوازدهمین دوره اجلاس اتحادیه مجالس کشورهای اسلامی در مالی به سر می‌برد، امروز چهارشنبه (۶ بهمن ماه) از جامعه المصطفی و دانشگاه مرتبط با این موسسه در باماکو پایتخت جمهوری مالی بازدید به عمل آوردند.

 کاظم جلالی در این دیدار با اشاره به اهمیت حفظ وحدت بین مسلمانان جهان به ویژه جوانان مسلمان تاکید کرد که محیط‌های علمی و دانشجویی باید برای تقویت وحدت بین مسلمانان جهان تلاش کنند و به صورت علمی موارد تفرقه‌آمیز در بین مسلمانان را شناسایی و برای رفع آنها تلاش کنند.

عضو کمیته اجرایی اتحادیه بین‌المجالس اسلامی خاطرنشان کرد: امروز جهان اسلام نیازمند وحدت جهت مقابله با آفت‌هایی همچون افراط گرایی و تروریسم است.

وی افزود: دین مبین اسلام همواره مسلمانان را به حفظ وحدت دعوت کرده است وباید با تمسک به قرآن مسیر وحدت را پیدا کنیم و در روشنایی آن به حرکت ادامه دهیم.

رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و مالی یادآور شد: امروز دانشجویان و دانشگاه‌های مسلمان باید در برابر هجمه‌های دشمنان در قالب نفاق، افراط گرایی و تروریسم، زبان گویای اسلام واقعی باشند.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام فتحی مسئول جامعه المصطفی باماکو و رییس دانشگاه بین المللی المصطفی باماکو در جمهوری مالی گزارشی از روند فعالیت‌های این دانشگاه ارائه داد.

شایان ذکر است دانشگاه بین المللی المصطفی باماکو ۱۰۰ دانشجوی مرد و ۵۰ دانشجوی زن دارد و شامل دانشجویانی از کشورهای غنا، موریتانی، سنگال، نیجر و نیجریه است.

شایان ذکر است دکتر جلالی و هیات همراه پس از سخنرانی در دانشگاه بین المللی المصطفی باماکو از کلاسها، کتابخانه و مجتمع آموزشی و پژوهشی این دانشگاه بازدید کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب دانشجویان و دانشگاه‌های مسلمان زبان گویای اسلام واقعی در برابر افراط گرایی باشند ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]