قلقلک، چشمه‌ای جوشنده از دل زمین+تصاویر – سامانه میثاق مهر

معرفی برگزیدگان بخش‌های نمایشنامه‌نویسی و پژوهشی – سامانه میثاق مهر
بهمن 7, 1395
۲۰ تن کنسرو غذای حیوانات خانگی قاچاق در یک انبار – سامانه میثاق مهر
بهمن 7, 1395

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، روستای سرزیارت جزو یکی از سرسبز‌ترین روستاهای استان البرز به شمار می‌رود که به دلیل وجود چشمه‌ای طبیعی به نام چشمه قلقلک در ابتدای این روستا، گردشگران جاده چالوس را به سوی خود جذب می‌کند.

قلقلک، چشمه‌ای جوشنده از دل زمین+تصاویر

سیب، آلو، گوجه سبز، توت فرنگی، آلبالو، گیلاس، پونه‌های وحشی از مهمترین محصولات کشت شده در این منطقه است.

نکته قابل توجه وجود چشمه‌ای طبیعی به نام چشمه قلقلک در ابتدای این روستا و در کنار جاده ورودی است که هر چند دقیقه یکبار از قسمت‌های مختلف چشمه آب جوشیده و یا به اصطلاح قلقل کرده و حباب‌هایی به سطح آب می‌آیند.

قلقلک، چشمه‌ای جوشنده از دل زمین+تصاویر

 سال‌های گذشته چشمه به صورت روباز در کنار جاده قرار داشت اما در یک یا دو سال اخیر شورای روستا  این چشمه را پوشانده و تنها از پشت میله های نصب شده می‌توانید جوشیدن چشمه را شاهد باشید، البته در کنار چشمه شیر آبی تعبیه شده تا گردشگران و یا رهگذران از آب چشمه استفاده کنند.  

قلقلک، چشمه‌ای جوشنده از دل زمین+تصاویر

برای رسیدن به سرزیارت باید راهی جاده چالوس شوید و با دیدن تابلوی «خوزنکلا» مسیر خود را تغییر داده و وارد جاده فرعی شوید. اما قبل از ورود به روستای خوزنکلا جاده فرعی دیگری خواهید دید که باید وارد آن شوید. جاده‌ای که به روستای سرزیارت می‌رسد، جاده‌ای زیبا و پرپیچ و خمی‌ است که چشم انداز آن جاده اصلی چالوس است. پس از پشت سر گذاشتن چند روستا، تابلو روستای سرزیارت به چشم می‌خورد.

قلقلک، چشمه‌ای جوشنده از دل زمین+تصاویر

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب قلقلک، چشمه‌ای جوشنده از دل زمین+تصاویر ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]