پذیرش بیش از ۱۵۰۰ درخواست ماده ۴۷۷ در سال جاری – سامانه میثاق مهر

شورای نگهبان بخش هایی از لایحه برنامه ششم را رسیدگی کرد – سامانه میثاق مهر
بهمن 7, 1395
تولد اولین مورچه‌های تراریخته در آمریکا+عکس – سامانه میثاق مهر
بهمن 7, 1395

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان مازندران، صفدر قنبر زاده معاون قضایی رئیس کل دادگستری مازندران گفت: بیش از ۱۵۰۰ درخواست ماده ۴۷۷ در سال جاری پذیرش شده است.

وی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان آذر ماه ۱۳۹۵ پرونده‌هایی که آراء آنها در محاکم مختلف قضایی قطعی شده بود همچنین در جلسات و دیدارهای مردمی در روزهای هفته و همچنین ملاقات ویژه مردمی سه شنبه هر هفته پذیرش شده بود، مورد رسیدگی قرار گرفت.

این مقام قضایی نحوه بررسی ماده ۴۷۷ را تشریح کرد و افزود: طبق دستور العمل اجرایی پس از دریافت لوایح از سوی متقاضی که شرط پذیرش آن هم استدلالی بودن لایحه است به همراه آخرین رای قطعی و همچنین تصویر رای دادگاه بدوی نسبت به ثبت آن اقدام و پس از بررسی در کمسیون مربوطه، در صورت تشخیص به ملاحظه پرونده محاکماتی، اصل پرونده محاکماتی مطالبه و در ادامه توسط کارشناسان قضایی بررسی و اظهار نظر می‌شود.

قنبرزاده تاکید کرد: چنانچه رای مورد اعتراض، مخالف شرع بیّن بوده باشد پرونده به همراه اظهار نظر اعضاء کمسیون بررسی کننده جهت اقدام بعدی و اوامر مقتضی به نظر ریاست قوه قضاییه می‌رسد تا دستورات لازم صادر شود.

وی خاطرنشان کرد: چنانچه رای صادره بدون اشکال و ایراد باشد، درخواست متقاضی از سوی کمیسیون موضوع ماده ۴۷۷ رد و سابقه بایگانی می‌شود.

قنبرزاده، تعداد درخواست وارده به دفتر حفظ حقوق شهروندی دادگستری مازندران را در سال جاری، ۱۷ درخواست اعلام کرد و گفت: از این تعداد به ۱۶ درخواست رسیدگی شده و یک درخواست در دست بررسی است.

این مقام قضایی یادآور شد: در این رابطه ۹ جلسه در خصوص حقوق شهروندی با حضور کلیه اعضا به ریاست رئیس کل دادگستری استان تشکیل و کلیه مصوبات در زمینه های تعیین شده مورد پیگیری قرار گرفته است.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب پذیرش بیش از ۱۵۰۰ درخواست ماده ۴۷۷ در سال جاری ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]