آمریکا برای رقابت با روسیه خواستار ادامه جنگ در “افغانستان” است – سامانه میثاق مهر

ریزش ساختمان ۳ طبقه در خیابان شریعتی/ ترافیک سنگین در محدوده شمال به جنوب خیابان شریعتی – سامانه میثاق مهر
اسفند 3, 1395
گلزن الاهلی بهترین بازیکن زمین شد – سامانه میثاق مهر
اسفند 3, 1395

آمریکا برای رقابت با روسیه خواستار ادامه جنگ در به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان،ظهیر سعادت عضو مجلس نمایندگان افغانستان در برنامه بزنگاه گفت: دولت افغانستان باید در شکایت خود از کمک‌های که سالانه آمریکا به پاکستان می‌کند صحبت و آن را به سازمان ملل ارائه بدهد.
 
وی تصریح کرد: دولت افغانستان به سازمان ملل و مجلس سنا و پارلمان آمریکا بگوید که بدلیل کمک‌های شما است که پاکستان تروریسم را تقویت و تربیت می‌کند و این خطر بزرگ را برای منطقه و افغانستان به ارمغان می‌آورد.
 
سعادت خاطرنشان کرد: اگر ما فقط بر ضد پاکستان شکایت کنیم مشکلی حل نخواهد شد چرا که پاکستان از جانب قدرتی مانند آمریکا حمایت می‌شود و از همه لحاظ بر ما برتری دارد.
 
این نماینده مجلس، در خصوص عواملی که فشار بر پاکستان را خنثی می‌کنند اظهار داشت: آمریکا برای رقابت با روسیه ادامه  جنگ در افغانستان را به نفع خود می‌‌داند.
 
سعادت در رابطه با شکایت از پاکستان، گفت:  این شکایت می‌تواند به عنوان یک قدم مثبت باشد اما به نتیجه آن امیدوار نیستم چرا که دولت افغانستان برای امنیت باید راهکاری طولانی مدت داشته باشد.
 
شبکه اطلاع رسانی افغانستان نوشت: «محمد اشرف غنی» رییس جمهور افغانستان به محمود صیقل، نماینده دایم افغانستان در سازمان ملل دستور داد تا شکایت‌نامه کتبی را به خاطر مداخلات پاکستان در افغانستان به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کند.
 
/انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب آمریکا برای رقابت با روسیه خواستار ادامه جنگ در “افغانستان” است ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]