اخراج بیش از ۱۰۰ کارگر در آمریکا به دلیل شرکت در تظاهرات «یک روز بدون مهاجر» – سامانه میثاق مهر

پیش‌ نویس جدید دستور مهاجرتی «ترامپ» منتشر شد – سامانه میثاق مهر
اسفند 3, 1395
سطح فنی بازیکنانم شگفت‌زده‌ام کرد – سامانه میثاق مهر
اسفند 3, 1395

یک روز مهاجران

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان به نقل از ایندیپندنت، بیش از ۱۰۰ کارگر در سراسر آمریکا به دلیل شرکت در تظاهرات «یک روز بدون مهاجر» علیه سیاست‌های ضد مهاجرت ترامپ، از کار اخراج شدند.

تعداد زیادی از مردم آمریکا روز پنجشنبه ۱۷ ژانویه در تظاهراتی با نام «یک روز بدن مهاجر» شرکت کردند.

در این تظاهرات که با استقبال گسترده‌ای در فضای مجازی نیز مواجه شد از افرادی که در خارج از آمریکا متولد شده‌اند خواسته شده بود تا روز پنجشنبه در محل کار خود حاضر نشوند.

بنا به گزارش‌ها ۱۲ نفر از کارکنان دو شرکت در شهر «تالسا« در ایالت «اوکلاهاما»، ۲۱ نفز از کارکنان شرکت قایق سازی در کارولینای جنوبی، ۱۸ نفر از کارکنان شرکت «برادلی کوتینگر» و نیز ۶ نفر از کارکنان رستوران زنجیره‌ای «باهاما بریز» به دلیل شرکت در تظاهرات روز پنجشنبه از کار خود اخراج شده‌اند.

 گزارش شده که در تظاهرات روز پنجشنبه تعدادی از شرکت‌های تجاری نیز در اعتراض به سیاست ضد مهاجرت ترامپ کار خود را تعطیل کردند.

دونالد ترامپ ۲۷ ژانویه دستور اجرایی مربوط به منع ورود مهاجران از ۷ کشور و نیز پناهجویان از سراسر جهان به آمریکا را امضا کرد که این اقدام با واکنش‌های تندی در داخل و خارج از آمریکا مواجه شده و فعالان حقوق بشری و نیز بسیاری از شهروندان آمریکا این اقدام ترامپ را محکوم کرده‌اند.

اواخر هفته گذشته نیز تعداد زیادی از مردم در سراسر آمریکا علیه این سیاست ترامپ تظاهرات گسترده‌ای به پا کردند و گفته می‌شود که تظاهراتی نیز برای روز دوشنبه ۲۰ فوریه در سراسر آمریکا برنامه‌ریزی شده است.

انتهای پیام/

 

[ad_2]

مطلب اخراج بیش از ۱۰۰ کارگر در آمریکا به دلیل شرکت در تظاهرات «یک روز بدون مهاجر» ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]