افزایش نظامیان در “افغانستان” با گسترش تروریسم همراه است – سامانه میثاق مهر

خاطرات اسپارتاکوس و دزیره با دوبلورش به خاک سپرده می‌شود – سامانه میثاق مهر
اسفند 3, 1395
در این بازی مهمان بودیم/ بازی خیلی سختی بود – سامانه میثاق مهر
اسفند 3, 1395

افزایش نظامیان در به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان، فیضی روز دوشنبه در صفحه اجتماعی خود نوشت که فرستادن نظامی بیشتر سبب سیاست فشار نیاوردن بر پاکستان و ادامه خونریزی در افغانستان خواهد شد.

برخی از شبکه های خبری افغانستان به نقل از «جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا نوشته اند که وی با محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان گفت و گو کرده و اعزام نظامی بیشتر به این کشور را تحت بررسی دارند.

منابع خبری افغانستان امروز گزارش دادند که قرار بود وزیر دفاع آمریکا به کابل سفر کند و در این سفر با ژنرال جان نیکلسون فرمانده نظامیان آمریکائی در باره وضعیت امنیتی و ضرورت اعزام نظامی بیشتر بحث و تبادل نظر کند که به دلیل شرایط بد آب و هوائی لغو شد.
 
از سوی دیگر برخی از نهادهای مدنی و سیاسی افغانستان با برپائی نشستی اعزام نیروی بیشتر نظامی آمریکا به این کشور را غیر قابل قبول خوانده و از طالبان و دیگر گروه های مخالف دولت خواسته است که برای جلوگیری از جنگ نیابتی در افغانستان با دولت صلح و گفت و گو کند.

بیش از ۱۲۰ هزار نظامی آمریکائی از سال ۲۰۰۱ در افغانستان حضور داشتند که در پایان سال ۲۰۱۴ میلادی تعداد آنان به ۹ هزار و ۸۰۰ تن کاهش یافت و اوباما (رئیس جمهوری سابق) در پایان سال ۲۰۱۵ قصد داشت شمار سربازان آمریکایی را به حدود پنج نفر کاهش دهد، اما فرماندهان نظامی ، کاخ سفید را وادار به حفظ نیروهای موجود کردند.
 
انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب افزایش نظامیان در “افغانستان” با گسترش تروریسم همراه است ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]