انتقاد از طرح خرید خدمت سربازی/ این چه تقدّسی است که خرید و فروش می شود – سامانه میثاق مهر

درِ وزارتخانه‌های کار و بهداشت بر پاشنه اختلاف می‌چرخد – سامانه میثاق مهر
اسفند 3, 1395
دیدار سیدحسن با جمعى از علماى برجسته اهل سنت هرمزگان در قم+عکس – سامانه میثاق مهر
اسفند 3, 1395

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، به نقل از روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح، مجمع استانی پیشگیری از وقوع جرم نیروهای مسلح اردبیل به میزبانی تیپ ۴۰ مستقل ارتش برگزار شد.

کریم نوروزی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اردبیل در این همایش گفت: درست است که سازمان قضایی پرچمدار پیشگیری از وقوع جرم در نیروهای مسلح است ولی در این خصوص فرماندهان، نهادهای حفاظت اطلاعات، عقیدتی سیاسی و بازرسی یگان‌های مسلح نیز وارد میدان عمل شده اند.

نوروزی با اشاره به کاهش جرم فرار از خدمت در استان اظهار داشت: آمارها این پیام را برای ما دارند که هرچه قدر در بحث پیشگیری از جرم فرار از خدمت سرمایه گذاری کنیم باز کم انجام داده ایم.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اردبیل، یکی از انتظارات مردم از حاکمیت را عدالت در تمامی جوانب برشمرد و افزود: رسم انصاف نیست که در خدمت سربازی، با فروش و به اصطلاح معافیت سربازی دم از عدالت بزنیم؛ برخی از جوانان با دیدن ناعدالتی در این تکلیف قانونی، زیاد رغبت به خدمت مقدّس سربازی ندارند.

وی اضافه کرد: متأسفانه بدین ترتیب قداست خدمت سربازی رفته رفته در جامعه از بین می رود و به عنوان خدمت اجباری به آن نگاه می کنند و به‌نظرم اگر این مشکل فرهنگی را حل کنیم مطمئن باشید بحث فرار از خدمت نیز رفته رفته حل خواهد شد.

این مقام قضایی با بیان اینکه ما به دیده تقدّس به خدمت سربازی می‌نگریم و بر این مهم هم باور داریم، تصریح کرد: این چه جور تقدّسی است که خرید و فروش می شود؛ اگر خدمت سربازی تکلیف شرعی و قانونی است با پول چگونه ساقط می‌شود؟

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اردبیل تصریح کرد: آیا خدمت سربازی را در نقاط سخت و صعب العبور فقط به کوخ نشینان سپرده اند!؟

نوروزی در پایان سخنانش پیشنهاد داد که آموزش آئین نامه انضباطی نیروهای مسلح از طریق سازمان قضایی به سطح دانشگاه ها و مدارس کشانده شود تا میزان سطح علمی و حقوقی جوانان قبل از ورود به پادگان‌ها افزایش یابد وکلیه مشمولان از قوانین و مقررات و همچنین عاقبت جرایمی همچون جرم فرار از خدمت آگاه شوند.

فرمانده تیپ۴۰ مستقل نیروی زمینی ارتش در ابتدای همایش اظهار داشت: همّت و مدیریت جهادی در مقابله با پیشگیری از وقوع جرم در سطح یگان‌های نیروهای مسلح استان اردبیل وجود دارد و در رأس این مدیریت رئیس سازمان قضایی استان هستند که بسیجی وار و جهادی، مشغول این امر مهم هستند.

امیر محمد مختاری فر تصریح کرد: تلاش و کوشش کارکنان شریف و خدوم سازمان قضایی نیروهای مسلح استان، حمایت و ارزش گذاری برای کارکنان نیروهای مسلح است، چرا که جرایم نظامیان اغلب ناگهانی و سهوی است و در اثر سهل انگاری به‌وجود آمده است.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب انتقاد از طرح خرید خدمت سربازی/ این چه تقدّسی است که خرید و فروش می شود ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]