بزرگ‌ترین بنای تاریخی طابران توس در انتظار بودجه/هارونیه ربطی به هارون‌الرشید ندارد – سامانه میثاق مهر

جدول قیمت پایه نگه‌دارنده گوشی در بازار – سامانه میثاق مهر
اسفند 3, 1395
سفیر ترکیه در تهران به وزارت خارجه احضار شد – سامانه میثاق مهر
اسفند 3, 1395

بزرگ‌ترین بنای تاریخی طابران توس در انتظار بودجه/هارونیه ربطی به هارون‌الرشید نداردبه گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،احسان زهره‌وندی مدیر پایگاه میراث‌فرهنگی توس، گفت:بنای ”هارونیه” متعلق به اوایل قرن ۸ قمری مصادف با قرن ۱۴ میلادی است و هیچ ارتباطی با هارون‌الرشید و بقعه و زندان او ندارد.

زهره‌وندی افزود:نام ”هارونیه” هم‌زمان با ساخت بنای کنونی آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی بر این بنا نهاده شده و تاکنون بارها مرمت و بازسازی شده است.

وی ضمن اشاره به تلاش‌های صورت‌گرفته برای سامان‌دهی مشکلات موجود در هارونیه، افزود:رایزنی‌های بسیاری به‌منظور تحقق بودجه عملیاتی و عمرانی برای مرمت اضطراری و سامان‌دهی این بنا صورت گرفته که امیدواریم به‌زودی اعتبار لازم در اختیار پایگاه میراث‌فرهنگی توس قرار گیرد.

مدیر پایگاه میراث‌فرهنگی توس تصریح کرد: برای شناخت آثار شاخص شهر طابران توس، کاوش‌های بسیاری انجام شده که از آن جمله می‌توان به کشف بقایای بنای آجری با ستون‌های مدور موسوم به مسجد و مدرسه مربوط به دوران سلجوقی در محوطه‌ای در مرکز شهر طابران و جنوب بنای هارونیه اشاره کرد.

وی گفت:طرح اجرایی باغ‌موزه کتیبه‌ها در بنای هارونیه و همچنین عملیات اجرایی رفع رطوبت و استحکام‌بخشیِ بنا در دستور کار اجرایی این پایگاه است و اجرای آن در انتظار تخصیص اعتبار لازم از طرف سازمان برنامه‌وبودجه است.

انتهای پیام/ 

[ad_2]

مطلب بزرگ‌ترین بنای تاریخی طابران توس در انتظار بودجه/هارونیه ربطی به هارون‌الرشید ندارد ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]