تخفیف ۴۰ درصدی هتل های تهران در نوروز – سامانه میثاق مهر

زنگنه به عراق سفر کرد – سامانه میثاق مهر
اسفند 3, 1395
درِ وزارتخانه‌های کار و بهداشت بر پاشنه اختلاف می‌چرخد – سامانه میثاق مهر
اسفند 3, 1395

تخفیف 40 درصدی هتل های تهران در نوروزبه گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان،علی رفیعی معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران، در پایان نشست خبری جشنواره ملی «کافه، مقصد گردشگری شهری» برگزار شد، درباره برنامه‌های ستاد اجرایی خدمات سفر استان تهران ویژه ایام نوروز ۹۶ گفت:ستاد اجرایی خدمات سفر از یک‌ ماه و نیم قبل تشکیل شده و کار خود را با سیاست‌گذاری در پنج بخش اصلی آغاز کرده است. این ستاد برای استقبال بهینه از گردشگران شکل گرفته است.

وی افزود:در تهران بالغ بر ۱۴۵ پایگاه داریم که برای ارائه خدمات بهتر به مسافران ایجاد شده‌اند. حداقل ۳میلیون نسخه بروشور راهنمایی مسافران نیز تهیه شده و با رای‌زنی با شهرداری در تلاشیم تعداد این بروشورها را افزایش دهیم.

رفیعی ادامه داد:در بحث نظارت و بازرسی، دو پیک اصلی قبل از نوروز و ایام نوروز را خواهیم داشت که برای خدمات بهتر در این دو بازه زمانی برنامه‌های مشخصی تدوین شده‌اند. به‌طور کل ۹۴۳ ناظر از علوم پزشکی، اداره‌کل مؤسسات گردشگری و ناظران صنعت، معدن و تجارت برای نظارت بر اصناف آماده کار هستند.

وی گفت:در ایام نوروز تعدادی از موزه‌ها فعال خواهند بود و به‌صورت دائمی خدمات‌رسانی خواهند کرد. حدود ۷۰۰ ساعت جشن و جشنواره و مسابقه فرهنگی برای اجرا در سطح شهر در نظر گرفته شده و حدود ۲۰۰ سفره هفت‌سین در مبادی ورودی، میادین اصلی و پارک‌ها و اماکن عمومی و هتل‌ها و سایر تأسیسات گردشگری تدارک دیده شده است.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران، با اعلام اینکه چهار نمایشگاه صنایع‌دستی در ایام نوروز برگزار خواهد شد، گفت: «تعداد بازارچه‌های سنتی و محل ارتزاق عمومی در خدمات سفر، ۵ نقطه در شهر تهران و ۲۵ نقطه در استان تهران خواهد بود؛ ضمن آنکه ۳۰۰ مکان اقامه نماز نیز در نظر گرفته شده‌اند. همچنین ما با همکاری دیگر دستگاه‌ها توانستیم بررسی کنیم که کدام بخش از سرویس‌های استانی نیاز به بازسازی دارند.»

نوروز متفاوت را با همکاری شهرداری اجرا می‌کنیم

وی افزود:مسافران نوروزی که به استان تهران سفر می‌کنند، در بدو ورود، یک پیامک خوشامدگویی که یکی از اماکن تاریخی تهران را به آن‌ها معرفی می‌کند دریافت خواهند کرد؛ به‌علاوه، سعی کردیم مشکل شماره‌گذاری رینگ‌های دایمی اتوبوس‌ها را برطرف کنیم.

رفیعی درباره تورهای تهران‌گردی در ایام نوروز گفت:مسیر اصلی تور تهران قدیم (تور نوستالژی) و تور بزرگ تهران را در دو رینگ مختلف در ایام نوروز داریم.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان تهران تأکید کرد: ۱۱ کمیته دستگاه‌های اجرایی استان اعم از دولتی و غیردولتی آماده فعالیت خواهند بود. تمام دستگاه‌های اجرایی نیز شیفت‌های شبانه‌روزی خواهند داشت که به مشکلات گردشگران به‌طور مداوم رسیدگی کنند. شماره ۱۳۷ نیز آماده پاسخ‌گویی به خدمات گردشگری خواهد بود.

وی ادامه داد:ما امسال برنامه شاخص دیگر یا نوروز متفاوت را با همکاری شهرداری اجرا می‌کنیم؛ برای نمونه، قرار است تورهای گردشگری یک‌روزه، دوروزه، سه‌روزه و تلفیقی چهارروزه را آخر هفته‌ها برای شهروندان تهرانی برپا کنیم.

تخفیف ۴۰درصدی هتل‌های تهران در ایام نوروز ۹۶

معاون گردشگری میراث‌فرهنگی استان تهران افزود:در حوزه اسکان نیز آمادگی داریم ۳۰۳۵۰ مسافر را پذیرش کنیم، ضمن اینکه استان تهران در ایام نوروز کمترین هزینه اسکان را نیز خواهد داشت، چنان‌که هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌ها در هزینه‌هایشان حدود ۴۰‌درصد تخفیف و در واحدهای پذیرایی ۲۰‌درصد تخفیف خواهند داد.

رفیعی بیان کرد:امسال ۱۷۰۰ واحد کلاسِ اداره‌کل آموزش‌وپرورش تهران و شهرستان‌های استان تهران برای پذیرش مسافران نوروزی آماده‌اند؛ همچنین تعدادی کمپ و سوله بحران برای خدمات‌دهی به گردشگران درصورت سرریز شدن شمار گردشگران استان تهران در ایام نوروز آماده کرده‌ایم.

انتهای پیام/ 

[ad_2]

مطلب تخفیف ۴۰ درصدی هتل های تهران در نوروز ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]