روند نزولی قیمت طلا / احتمال قریب الوقوع نرخ بهره در اقتصاد امریکا – سامانه میثاق مهر

آغاز داوری بخش دانشجویی دهمین جشنواره پویانمایی – سامانه میثاق مهر
اسفند 3, 1395
تخریب سه خانه در پی انفجار شدید / خروج دو مرد از زیر آوار/ عملیات جستجو ادامه دارد – سامانه میثاق مهر
اسفند 3, 1395

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، در حالی که ارزش دلار افزایش یافته و سرمایه گذاران در انتظار انتشار صورت مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو و سلسله سخنرانی های مقامات بانک مرکزی آمریکا در هفته جاری هستند تا سرنخ هایی در خصوص زمان افزایش احتمالی نرخ بهره به دست آورند، قیمت طلا امروز کاهش داشت.

روسای ۵ شعبه منطقه ای فدرال رزرو آمریکا قرار است این هفته سخنرانی داشته باشند. به علاوه، جرومی پاول، رئیس هیئت مدیره فدرال رزرو روز چهارشنبه سخنرانی خواهد کرد. همچنین قرار است فردا صورت مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو منتشر شود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۴ درصد کاهش به ۱۲۳۳ دلار و ۲۱ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز ۰٫۴ درصد کاهش داشت و به ۱۲۳۴ دلار و ۶۰ سنت رسید.

هاریش وی، رئیس بخش تحقیقات موسسه جئوفین کامترید در این باره گفت: مردم منتظرند تا پس از دیدن صورت مذاکرات نشست قبلی کمیته بازار آزاد فدرال رزرو) مسیر حرکت بازار طلا را مشخص کنند. اگر این صورت مذاکرات هر گونه اشاره قابل توجهی به احتمال افزایش نرخ بهره در نشست بعدی داشته باشد، این تاثیری منفی بر قیمت طلا خواهد داشت…در غیر این صوت، قیمت ها ممکن است به دلیل عدم قطعیت جهانی، افزایش یابد.

قیمت طلا به شدت نسبت به هرگونه افزایش نرخ بهره در آمریکا حساس است، زیرا چنین افزایشی می تواند موجب افزایش هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا و افزایش ارزش دلار شود که هر دوی اینها به ضرر قیمت طلاست.

شاخص دلار آمریکا امروز با ۰٫۲ درصد افزایش به رقم ۱۰۱٫۱۶ رسید.

موسسه هرائوس متال منجمنت در یادداشتی نوشت: «جانت یلن، رئیس فدرال رزرو اخیرا این سیگنال را ارسال کرده که اقتصاد آمریکا اماده افزایش قریب الوقوع نرخ بهره است. آمارهای اقتصادی نیز این برآورد را تایید می کند و این موجب تضعیف قیمت طلا در هفته ها و ماه های پیش رو خواهد شد.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب روند نزولی قیمت طلا / احتمال قریب الوقوع نرخ بهره در اقتصاد امریکا ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]