ملاقات نماینده ویژه چین در امور سوریه با جابری انصاری – سامانه میثاق مهر

تخریب سه خانه در پی انفجار شدید / خروج دو مرد از زیر آوار/ عملیات جستجو ادامه دارد – سامانه میثاق مهر
اسفند 3, 1395
بازدید رئیس و کارشناسان اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان از زندان جیرفت – سامانه میثاق مهر
اسفند 3, 1395

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ در این دیدار شیه شیائو یوان با مثبت ارزیابی کردن نشست‌های آستانه، شکل‌گیری سه‌جانبه ایران، روسیه و ترکیه را اقدامی مفید در مسیر حل بحران سوریه برشمرد و بر ضرورت اتخاذ اقدامات لازم جهت تداوم آتش‌بس تاکید کرد.

وی مبارزه با تروریسم را جزء مهمی از راه‌حل بحران سوریه دانست و افزود: اگر تروریست‌ها به درستی سرکوب نشوند آتش‌بس قابلیت اجراء نخواهد داشت.

فرستاده ویژه چین همچنین با تاکید بر روابط دیرینه و همه‌جانبه کشورش با ایران، بر تمایل پکن جهت تبادل‌نظر نزدیک و مستمر با تهران درباره مسأله سوریه تاکید کرد.

حسین جابری انصاری نیز گفت‌وگوهای آستانه را روندی با هدف تسریع در حل سیاسی بحران سوریه از طریق تثبیت آتش‌بس و حرکت به سمت مصالحه ملی در این کشور دانست و بر ضرورت تمرکز بر راه‌حل سیاسی و حرکت در مسیر صحیح و رو به جلو تاکید کرد.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه، شکل‌گیری کمیته سه‌جانبه نظارت بر آتش‌بس و توافق سه کشور در خصوص آئین کار کمیته مزبور را از جمله دستاوردهای نشست آستانه یک و دو برشمرد و ابراز امیدواری کرد: با تثبیت آتش‌بس، راه برای تکمیل روند آشتی ملی و حل بحران سوریه گشوده شود.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب ملاقات نماینده ویژه چین در امور سوریه با جابری انصاری ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]