ووشو در عرصه بین المللی توانش را نشان داد/ ظرف دولت در ورزش محدودیت هایی دارد – سامانه میثاق مهر

“پاکستان” حامی تروریسم است؛ جامعه جهانی فشار وارد کند – سامانه میثاق مهر
اسفند 3, 1395
پوسترهای جشنواره جهانی فیلم فجر رونمایی شد – سامانه میثاق مهر
اسفند 3, 1395

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری میزان و به نقل از سایت فدراسیون ووشو، مجمع عمومی فدراسیون ووشو امروز (دوشنبه) با حضور مهدی علی‌نژاد رئیس فدراسیون، محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک، احمد گواری رئیس دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها و اعضای مجمع برگزار شد.

در ابتدا رئیس فدراسیون ووشو ضمن خیر مقدم به حاضرین، توضیحاتی در خصوص موفقیت‌های این رشته ورزشی در سال های ۹۴ و ۹۵ ارائه کرد.

وی در ادامه به برنامه‌های استعدادیابی فدراسیون ووشو در سایه حمایت های وزارت ورزش و جوانان، برگزاری لیگ های فدراسیون و مسابقات قهرمانی کشور اشاره کرد و گفت: در مجموع مسابقات قهرمانی کشور در رده های سنی جوانان و بزرگسالان در مجموع دو بخش مردان و زنان، ۳۱ استان به مدال دست یافتند که این مسئله نشان از گستردگی ووشو در کشور دارد.

رئیس فدراسیون ووشو با قدردانی از حمایت های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک اظهار داشت: ووشو در بازی های آسیایی، مسابقات قاره ای و جهانی همواره مدال آور بوده و اکنون بازی های کشورهای اسلامی و سپس بازی های آسیایی را پیش روی دارد و نیاز به حمایت بیشتر وزارت و کمیته داریم تا با قدرت به کارمان ادامه دهیم.

در ادامه طراز مالی سال ۹۴ فدراسیون از سوی خزانه دار فدراسیون قرائت و مورد تصویب مجمع قرار گرفت.

همچنین برنامه عملیاتی و بودجه سال ۹۶ فدراسیون هم از سوی اعضای مجمع تصویب گردید.

سپس داورزنی با قدردانی از تلاش های مسئولان و دست اندرکاران فدراسیون ووشو، گفت: ووشو در سال های گذشته و بعد از اینکه به فدراسیون مستقل تبدیل شد، افتخارات ارزشمندی در آسیا و جهان کسب کرد و در عرصه بین المللی توانش را نشان داد.

وی گفت: این فدراسیون افتخارات زیادی را دو بخش زنان و مردان کسب کرده است و آرزوی توفیقات بیشتر در مسابقات سال آینده برای قهرمانان این رشته دارم.

داورزنی در ادامه ابراز امیدواری کرد تا رشته ووشو به زودی در بازی های المپیک حضور یابد تا در این عرصه هم افتخار آفرینی کند.

معاون وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: امیدوارم همانقدر که ووشو در عرصه های آسیایی و جهانی موفقیت داشته است با استراترژی خود، این موفقیت ها را در آینده استمرار و ارتقاء دهد. البته، بدون تردید اگر برنامه ای نبود، موفقیتی کسب نمی شد و برنامه چهار سال آینده این فدراسیون نشان می دهد که به توسعه و افزایش افتخارات نگاه ویژه ای دارد.

وی در خصوص مشکلات مالی فدراسیون ها گفت: در این زمینه اگر تمام نگاه‌مان به دولت باشد، باید بدانیم که ظرف دولت در ورزش محدودیت هایی دارد که باید پنجاه فدراسیون را تامین کند و طبیعی است با اتکاء به منابع دولتی، نمی توان تحرک جدی تری داشت.

وی با اشاره به اینکه ووشو در این چند سال با بهره گیری از ظرفیت های موجود در کشور، اقدامات ارزشمندی انجام داده است، گفت: وزارتخانه وظایف خود را برای همراهی و کمک به فدراسیون ها پیگیری می کند و در کنار فدراسیون ووشو هم خواهد بود.

معاون توسعه ورزش قهرمانی تاکید کرد که فدراسیون های ورزشی در کنار مباحث قهرمانی، می‌توانند در بازاریابی هم با تلاش و برنامه ریزی عملکرد موفقی داشته باشند.

در پایان فدراسیون ووشو از هیئت‌های اصفهان، سمنان و خراسان رضوی به عنوان سه هیئت برتر ووشوی کشور قدردانی کرد.

هدایای هیئت‌های برتر از سوی داورزنی و شهنازی به آنها اهدا شد.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب ووشو در عرصه بین المللی توانش را نشان داد/ ظرف دولت در ورزش محدودیت هایی دارد ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]