افزایش ۳۰۰ تومانی قیمت مرغ/ مرغداران از عرضه امتناع می‌کنند – سامانه میثاق مهر

بازگشایی نمایشگاه “سال‌های ونکوور” – سامانه میثاق مهر
اسفند 4, 1395
ارسال ۴۱ هزار اثر به هشتمین جشنواره فرهنگی وزارت بهداشت – سامانه میثاق مهر
اسفند 4, 1395

افزایش 300 تومانی قیمت مرغ/ مرغداران از عرضه امتناع می‌کنندمهدی یوسف‌خانی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، درخصوص تغییرات قیمت مرغ نسبت به روز گذشته اظهار کرد: نسبت به روز گذشته قیمت مرغ ۳۰۰ تومان افزایش داشته و در واحدهای صنفی با قیمت ۷ هزار ۸۵۰ تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

وی در توضیح دلیل افزایش قیمت ۳۰۰ تومانی مرغ در بازار گفت: مرغداران در پی افزایش قیمت جوجه و کاهش ۳۰ درصدی تولید مرغ از عرضه مرغ به بازار امتناع می‌کنند و کاهش عرضه دلیل این افزایش قیمت بوده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و ماهی با بیان اینکه قیمت مرغ ممکن است در روزهای آینده بازهم گرانی را تجربه کند، گفت: تا ۱۵ اسفندماه به دلیل کاهش عرضه از سوی مرغداران، با نوسان همراه است و از نیمه دوم اسفند به بعد با افزایش تولید و عرضه، قیمت‌ها به روال قبل برمی گردد.

یوسف خانی درخصوص شرایط و وضعیت بازار مرغ در شب عید خاطرنشان کرد: از ۱۵ اسفندماه با کاهش قیمت مرغ مواجه خواهیم شد و در پی تعادل میزان عرضه و تقاضا با افزایش تولید مرغ در شب عید برای تامین بازار با مشکلی مواجه نخواهیم بود.

وی در ادامه با اشاره به افزایش قیمت تخم‌مرغ بیان کرد: قیمت هرکیلو تخم مرغ در پی معدوم شدن مرغ‌های تخم‌گذار با افزایش زیادی روبرو شده و از قیمت ۴ هزار و ۳۰۰ در هر کیلو به رقم ۵ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است که با افزایش تولید در ماه‌های آینده به قیمت‌های گذشته نززدیک خواهد شد.

انتهای پیام/

[ad_2]

مطلب افزایش ۳۰۰ تومانی قیمت مرغ/ مرغداران از عرضه امتناع می‌کنند ابتدا در این وبسایت منتشر شد.
[ad_1]